Prvomajska cesta 3a
8310 Šentjernej
V avli Kulturnega centra Primoža Trubarja je v petek, 19. junija 2026, župan Občine Šentjernej Jože Simončič sprejel najuspešnejše devetošolce Osnovne šole Šentjernej. Tradicionalnega sprejema pri županu se je letos udeležilo 25 učencev vseh štirih devetih razredov, kar kaže na to, kako izjemna generacija učencev letos zapušča OŠ Šentjernej.
Župan je mladim čestital za številne uspehe tako na učnem področju kot tudi za dosežke na kulturnem in športnem področju, ki so jih že dosegli, v želji, da bodo tudi v prihodnje tako uspešni na vseh poteh, ki jih bodo ubirali in da se bodo vedno radi vračali domov v svojo občino Šentjernej. Ob zaključku osnovnošolskega šolanja jim je svetoval, naj se čim bolj aktivno vključujejo v družbeno življenje, si razvijajo kritično mišljenje in širino svojega pogleda na svet ter jih povabil, da sooblikujejo prihodnost občine. Župan je poudaril tudi naj se v življenju pogumno in drzno lotevajo izzivov, ohranjajo radovednost in naj bodo vedno ponosni nase in na to, od kod prihajajo. V nadaljevanju je zbrane nagovorila tudi direktorica občinske uprave Občine Šentjernej, mag. Nataša Šterk, ki je mlade povabila, da so spregovorili o tem, na kaj so najbolj ponosni, česa se bodo spominjali iz osnovnošolskih klopi ter o tem kam se podajajo na nadaljnje šolanje. Devetošolce so nagovorili in jim v slovo namenili nekaj motivacijskih misli tudi ravnateljica, mag. Tadeja Strmole ter oba pomočnika ravnateljice, Zdenka Krošl in Boštjan Tomazin. Velika pohvala za vse uspehe devetošolcev gre najprej učencem in njihovim staršem, pa tudi razrednikom vseh štirih razredov devetošolcev, ki so na sprejemu prav tako nagovorili devetošolce in jim na srce položili nekaj nasvetov: Elvis Antončič, Jožica Kocjan, Miha Gorenc in Alja Godec Lekše.
V nadaljevanju je župan 25 učencem, ki so bili še posebej marljivi in vztrajni pri doseganju svojih ciljev, podaril simbol občine - šentjernejskega petelina, prejeli so jih učenci 9. a: Oto Jurečič, Oskar Luštek, Urban Tomič, Zarja Kralj, Petra Penca, Pija Peterlin Bratkovič in Manca Jurečič, učenci 9. b: Julija Masnik, Manca Franko, Maks Franko in Gal Jakše, učenci 9. c: Urban Košak, Urban Martinčič, Hana Turk, Živa Hudoklin, Manja Judež, Dženan Mešić, Ana Sirk in Vid Rozman ter učenci 9. d: Tia Turk, Jure Grgovič, Špela Mlakar, Urša Mlakar, Nace Vide in Zala Rebernik.
Druženje v avli kulturnega centra se je nadaljevalo s sproščenim klepetom ob sladkih dobrotah ter zaključilo s spominskim fotografiranjem.
Foto in besedilo: Tanja Brate